Obec Čelčice
oficiální stránky obce
8 km jižně od Prostějova
Olomoucký kraj
mapa
Drobečková navigace

Úvod > Historie > Obecní symboly

Obecní symboly

Obec Čelčice disponovala pečetí okrouhlého tvaru o průměru 39 mm. V pečetním poli se nachází čtvercový španělský štít v kartuši.První pole vyplňuje latinský kříž, ve druhém a třetím se nachází postava rozsévače s mošnou přes rameno, který seje obilí. Ve druhém poli kráčí doprava, ve třetím pak opačným směrem.Čtvrté pole vyplňuje krojidlo obrácené špicí dolů.Opis z vnitřní strany odděluje perlovec mezi dvěma linkami a vnější částí je lemován linkou s věncem.Text opisu zni PECZET OBECZNI DIEDINI CZIELCZICZ 1062. Podle letopočtu je na typáři chybně vyryta číslice 0, kde měla být pravděpodobně původně číslice 6. Správně vročení je tedy 1662.Na základě typografie pečeti a s přihlédnutím k dějinám obce vypracoval v roce 2001 heraldik Miroslav J.Pavlů návrh obecních symbolů, znaku a praporu

V návrhu spojil kříž z rodu Salmů (zlatý v červeném poli) s obilným klasem v zeleném poli (stará pečetní symbolika obce) a červenou růží se zlatým semeníkem ve stříbrném poli (heraldický prvek kláštera hradišťanských premonstrátů a zároveň vladyk z Čertoryj).

Figura medvěda ve skoku s červenou zbrojí a stříbrnými zuby byla převzata v upravené podobě z erbu Čertoryjů. Dekret Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky o užívání obecních symbolů je datován 26.června 2007. Od předsedy Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Vlčka jej osobně převzal František Mádr, starosta obce.

Znak obce

popis: V zeleno-stříbrně polceném štítě černý medvěd ve skoku s červenou zbrojí a stříbrnými zuby, provázený vpravo zlatým tlapatým křížem a vlevo červenou růží se zlatým semeníkem.

znak obce

 

vlajka

Vlajka obce

popis: List tvoří dva svislé pruhy, zelený a bílý.Uprostřed listu černý medvěd ve skoku s červenou zbrojí a bílými zuby, provázený v zeleném pruhu žlutým tlapatým křížem a bílém pruhu červenou růží se žlutým semeníkem.

Informace

logo protikorupční linka[2].docx

Pronájem KD 2018

Informace o pronájmu KD v Čelčicích

Informace k pronájmu KD.PDF

Pokyny pro nájemce KD.PDF

Pronájem hasičské zbrojnice 2018

 

Mediace

Nová možnost řešení sporu s účastí neutrálního prostředníka

MEDIACE.pdf

 

planujvylety.cz

Informace k jízdence KOMBI ZÓNA

prakticke informace kombi-zona

Voda a vodárenství

Cena vody v roce 2018: 
44,74 Kč

Statistické a demografické informace

informace

Moravské divadlo

 A4 červen 2018.pdf

Hvězdárna Prostějov nabízí:

hvězdarna květen.jpg

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj-červenec, srpen.pdf

Odvoz fekálií a čištění kanalizace

Svoboda Petr: 774 368 343

Nabídka pracovních míst

Nabídka pracovních příležitostí v oblasti Okres Prostějov, Česká republika.eml