Počasí

Pondělí Jasno 32/18 °C
Úterý Jasno 27/17 °C
Středa Zataženo 29/16 °C
Čtvrtek Zataženo 30/20 °C

Drobečková navigace

Úvod > Vybavenost obce

Vybavenost obce

Mateřská škola

Mateřská škola Mateřská škola Mateřská škola

Kulturní dům - fotogalerie

kulturní dům v Čelčicích

Obecní knihovna Čelčice

Prvním knihovníkem byl pan František Hrdlička, po něm převzala funkci knihovníka paní Milada Šlosarová, která tuto funkci vykonávala do října 2002.Obec Čelčice vydala na základě usnesení zastupitelstva obce ze dne 30.9.2002 zřizovací listinu obecní knihovny v Čelčicích organizační složky obce. Knihovna byla zapsána na žádost obce do evidence knihoven na základě rozhodnutí Ministerstva kultury ČR.

Dne 1.10.2002 byl jmenován knihovníkem pan Ing.Jozef Novák z Olomouce.V této funkci byl až do 31.8.2009. Za jeho působení v této funkci se značně podílel na získání dotací na vybavení knihovny výpočetní technikou.Byl v neustálem kontaktu s knhovnou v Olomouci a Prostějově a přispěl svou prací ke značnému zvýšení úrovně obecní knihovny.

Od 1.9.2009 byla jmenována knihovnicí paní Eva Vláčilová z Čelčic.V rámci projektu internetizace knihoven Olomouckého kraje obdržela obec počítač a připojení na veřejný internet v roce 2006.

V rámci projektu podpora elektronizace obecní knihovny v Čelčicích,obdržela obec v roce 2008 z Ministerstva kultury dotaci na nákup druhého počítače do obecní knihovny.V současné době se knihovní fond zapisuje do souboru v počítači pro usnadnění vyhledávání knižních titulů pro potřeby čtenářů.Obecní knihovna eviduje k 31.12.2009 celkem 2969 svazků.Městská knihovna v Prostějově zapůjčuje do knihovny knihy ze svého majetku a metodicky řídí obecní knihovnu.

Knihovna je pro čtenáře otevřena každé pondělí, ti si mohou půjčit knihy, využít internet, nebo si zahrát šachy.

knihovna

 

Multifunkční hřiště na Ohradě

Od 1. srpna 2012 je otevřeno nové multifunkční hřiště pro sportovní vyžití občanů obce Čelčice.

Provozní řád hřiště.pdf

Nové hřiště vybudované na bývalých tenisových kurtech.