Počasí

Sobota Zataženo 18/13 °C
Neděle Polojasno 22/10 °C
Pondělí Oblačno 22/12 °C
Úterý Zataženo 23/12 °C

Drobečková navigace

Úvod > Odkazy > Mediace

Mediace

ČESKO-SLOVENSKÁ KOMORA MEDIÁTORŮ, z.s.
Se sídlem v Prostějově, Partyzánská 3019/3

Motto: „Po lidsku, ne podle práva, podle lidskýho rozumu…“
B. Hrabal, Slavnosti sněženek

MEDIACE – ŘEŠENÍ SPORU S ÚČASTÍ NEUTRÁLNÍHO PROSTŘEDNÍKA, MEDIÁTORA

mediace.png

Dostali jste se do konfliktu a nevidíte z něj východisko? Hrozí vám soudní spor a obáváte se ho? Potřebujete překonat nepříjemné rozpory v zájmech a stanoviscích a nedaří se Vám to?

Pak je na místě využít službu mediátora.

Tato služba je v České republice poměrně nová a dosud ne příliš známá. Vykonávají ji mediátoři v souladu se zákonem č. 202, ze dne 2. května 2012 o mediaci Sb. v platném znění.

Mediace je alternativou soudních projednávání různých druhů sporů a konfliktů vyjma trestných činů. Její výhody spočívají v úspoře času, peněz a energie. Umožňuje vyhnout se velké stresové zátěži a vyjít ze sporu se ctí a s oboustranně přijatelným řešením. Využívá princip win – win, tedy vítězství na obou stranách.

Podstatou mediace je rozumná komunikace sporných stran moderovaná a zprostředkovaná nestrannou osobou. Její činnost se opírá o specializovanou kvalifikaci certifikovaného mediátora. Jeho úkolem je vytvořit podmínky a prostředí věcného přístupu k problému, který je zdrojem sporu. Napomáhá udržet konstruktivní atmosféru a výměnu argumentů, které umožňují najít východiska z konfliktu a dosáhnout vzájemně přijatelnou shodu a uzavřít závaznou dohodu.

Mediace má dobrou budoucnost, jak se také potvrzuje v evropských státech, které ji
dlouhodobě úspěšně využívají.

Nezůstávejte pozadu a neváhejte nás oslovit.